Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Tërmeti i 26 nëntorit, qeveria vendos bursë për nxënësit që humbën familjarët (VENDIMI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave, qeveria ka ndërmarrë disa vendime.

Një prej vendimeve të marra sot ka qenë edhe që nxënësit të cilët ndjekin arsimin parauniversitar dhe arsimin e mesëm profesional në institucionet arsimore publike, anëtarë të familjeve së personave që kanë humbur jetën nga tërmeti i 26 nëntorit në qarqet e Durrësit, Tiranës dhe Lezhës të përfitojnë bursë studimi.

Në vendimin e qeverisë është përcaktuar që të përfitohet bursa në masën e 15.000 lekëve në muaj.

Më shumë

spot_img