Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Tërmeti 4.5 ballë, reagon Niko Peleshi: S’ka dëme materiale, jemi në gatishmëri!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar përsa i përket tërmetit i cili goditi mbrëmjen e sotme qytetin e Lezhës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Peleshi bën me dije se nga raportimet e deri tanishme nga Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile nuk janë regjistruar dëmë materiale, teksa shton se strukturat shtetërore janë në gatishmëri dhe në ndjekje të situatës.

“Lëkundjet e tërmetit të mbrëmjes së sotme, sipas IGJEUM kanë pasur magnitudë 4.5 Richter, janë regjistruar 10 km në veri-perëndim të Rrëshenit, në 19 km në thellësi. Nga raportimet paraprake në Agjencinë Kombëtare të Mbrojtjes Civile nuk janë regjistruar dëme materiale.

Strukturat shtetërore janë në gatishmëri në ndjekje të situatës!”, shkruan Peleshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img