Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Tërmetet në Korçë, Reuters fikson këtë moment

spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjensia e lajmeve Reuters i ka kushtuar vëmendje lëkundjve të fuqishme të tërmetit në Koçë.

Lëkundjet janë ndjerë fillimisht mëngjesin e djeshëm, ndërsa vijojnë të jenë ende aktive.

Për pasojë rreth 100 shtëpi janë ndëmtuar dhe qindra familje e kanë kaluar mbrëmë natën në çadra, nga frika e tërmeteve. Po ashtu 4 persona janë lënduar.

Ndërkaq, Reuters ka fiksuar një moment nga ajo çfarë ka lënë pas lëkundja e fuqishme. Në këtë foto shihet teksa muret e banesës janë çarë, ndërsa ende qëndron aty korniza me foton e një çifti.

Banesa e fotografuar ndodhet në fshatin Floq.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img