Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Tërmetet e tmerrshme, 27 të plagosur në Tiranë, ka persona të bllokuar në ashensore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b851e38d68f9281053a9a2516334262c

27 persona janë dërguar në Spitalin e Traumës pasi kanë pësuar lëndime nga dy tërmetet e fuqishme të rëna sot në Republikën e Shqipërisë.

Fatmirësisht raportohet se të lënduarit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Por, situata paraqitet e ndërlikuar në disa pallate të kryeqytetit. Disa persona janë bllokuar në ashensorët e pallatave dhe zjarrfikësit po luftojnë për t’i shpëtuar.

Kujtojmë që dy banorë të Ndroqit u dërguan në Spitalin e Durrësit si pasojë e plagëve të marra.

Brenda 15 minutave u regjistruan 2 tërmete të fuqishme në Shqipëri. Intensiteti i tërmetit të parë ishte 7.5 ballë, shkalla Rihter 5.8 Epiqendra e këtij tërmeti ishte në Kepin e Rodonit, 1 km larg Durrësit dhe me thellësi 30 km. Valët e tërmeteve janë ndjerë dhe Kosovë, Greqi dhe Itali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img