Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Tërmetet e njëpasnjëshme, Lulzim BASHA: Me ndihmën e Zotit do ta kalojmë këtë situatë tronditëse (MESAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f246addbf7429764cb53900379715fad

Kreu i opozitës Lulzim Basha u solidarizua me të gjithë të lënduarit nga tërmetet e sotshme në zonën midis Durrësit dhe Tiranës.

Lideri i PD-së u shpreh nga llogaria e tij në ‘’Twitter’’ se e rëndësishme është që nuk ka viktima apo të lënduar në gjendje serioze.

Nga tërmetet e njëpasnjëshme që u regjistruan pasditen e sotme, janë lënduar 108 persona dhe janë shkaktuar dëme të shumta materiale në shumë qytete.

Reagimi i Lulzim Bashës:

Falë Zotit deri tani nuk ka raportime për jetë të humbura apo në rrezik nga tërmeti që goditi sot vendin. Ju uroj të lënduarve shërim të shpejtë dhe çdo familje një natë të qetë. Në solidaritet me njëri-tjetrin dhe me ndihmën e Zotit do ta kalojmë këtë situatë tronditëse.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img