Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Tërmetet/ Arkitektja e njohur APEL TË FUQISHËM: Parandaloni babëzitjen e ndërtimeve në lartësi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

02808f6b3a4233e371021886ebc18fd6

Arkitektja Shpresa Leka ka reaguar pas gjendjes së vështirë që po kalon vendi jonë nga tërmet e fuqishme.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Leka bën apel për të parandaluar sipas saj babëzitjen ë ndërtimeve në lartësi dhe institucionet shtetërore të rishikojnë normat e projektimit.

Sipas arkitektes, duhen luftuar pa kompromis firmat abuzuese të ndërtimit.

Në fund, Leka shton se ndërgjegja profesionale në këto momente mbijetese njerëzore nuk rri e qetë.

Screenshot_4.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img