Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Tërmet shumë pranë vullkanit nënujor në Itali, alarmohen sizmologët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm në brigjet e Kalabrisë në Itali.

Sipas Institutit Sizmiologjik italian, tërmeti ishte me magnitudë 4.3 në një thellësi 227 kilometra dhe ra rreth orës 04:38.

Lëkundjet sizmike u ndjenë në qytetet më të afërta për shkak të thellësisë së madhe në të cilën kishte rënë tërmeti. Por, sizmiologët thonë se janë duke monitoruar me kujdes këtë situatë për shkak të zonës ku pati lëkundje sizmike.

Ata thonë se tërmeti ra shumë afër zonës së quajtur Marsili, ku ndodhet një vullkan nënujor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img