Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tërmet në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Shkruar nga Newsbomb

Një tërmet me magnitudë 3.2 Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm (ora 08:55) në vendin tonë.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Mesdhetare epiqendra e tërmetit ishte 18 kilometra nga Fieri dhe në një distancë 45 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit.

Thellësia e tërmetit vlerësohet të ketë qenë 10.9 kilometra. Lëkundjet e termetit të cilat ishin të lehta janë ndjerë në Fier, Vlorë e Elbasan.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese