Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

‘Tërmet’ në Policinë e Lushnjes/ Pas vrasjeve të shumta, shkarkohet Shefi i Komisariatit, ja EMËRIMET e reja

spot_img

Lajme të ngjashëm

54446c2bc9106fa5a879a8aea5a5177e

Ka patur ndryshime në Komisariatin e Lushnjes. Shefi i Komisariatit Elton Pepa është shkarkuar ditën e sotme dhe në vend të tij është emëruar Ardian Metani.

Gjithashtu janë emëruar Klodian Jashari si Shef Krimesh dhe Julian Cela si Shef Rendi.

Shkarkimi ka ardhur si pasojë e vrasjeve të shumta që kanë ndodhur kohët e fundit në qytetin e Lushnjes.

Në tetor të vitit të shkuar është ekzekutuar në lokalin e tij Besmir Hida, 35 vjeç ndërsa në 14 dhjetor u ekzekutua sërish në lokalin e tij Enver Boriçi, ish pjesëtar I bandës së Lushnjes.

Asnjë i arrestuar apo I shpallur në kërkim për këto dy vrasje, ndaj edhe është marrë kjo masë për shkarkimin e Elton Pepës.

Më shumë

spot_img