Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
20 °
E martë, 30 Maj, 2023

Tërmet në Janinë, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Lajme të ngjashëm

Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter është shënuar mëngjesin e sotmën në Janinë.

Tërmeti ka qenë me epiqendër në veri-veriperëndim të Aetomylitsa dhe thellësia fokale në 13.1 kilometra.

Pas tërmetit 4.4, pasuan dhe edhe dy të tjerë 3.3 Rihter dhe i dyti 3.7. Sakaq, lëkundjen janë ndjerë edhe në Shqipëri. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar, apo dëme materiale.


Më shumë