Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

“Tërmet” me magnitudë 5 i shkallës ANGLEZE, KOMBËTARJA SHQIPTARE “shkundet”në Wembley

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare ka pësuar një humbje të thellë me rezultatin 5-0 ndaj Anglisë në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Wembley”.

Ka mjaftuar pjesa e parë që anglezët të shënonin 5 herë në portën tonë, ndërsa në të dytën janë mjaftuar me ruajtjen e avantazhit.

Tripletë e kapitenit Harry Kane dhe nga një gol i Maguire dhe Henderson kanë bërë që Anglia të kualifikohet zurtarisht për në Kupën e Botës që do të zhvillohet vitin tjetër në Katar, ndërsa kuqezinjtë tanë duhet të fitojnë ndeshjen e fundit ndaj Adorrës që të ruajnë vendin e tretë në grup.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img