Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Tërmet i fuqishëm “shkund” Greqinë, ja sa ishte magnituda

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një termet i fortë 5.4 rihter  ka shkundur ditën e sotme shtetin fqinj, në zonën e Halkidikis.

Mediat greke bëjnë me dije se tërmeti ka qenë me qendër 20 km në jugperëndim të Athosit, ndërsa thellësia fokale ka qenë 19.3 km. 

Tërmeti është ndjerë në disa zona të Greqisë veriore (Selanik, Serres, Kavala, Xanthi) , ndërsa raportime ka pasur nga Larisa, Volos dhe Mytilene. Lëkundjet janë ndjerë edhe në zona të Atikës.

Deri më tani nuk dihet nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img