Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tërmet i FUQISHËM në Qipro, ja sa ballë ishte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8ea8df5a3f8c7e565615cdd95a7401c8

Një tërmet me magnitutë 5.3 të shkallës Rihter goditi Qipron.

Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti kishte një thellësi prej 10 km dhe një vendndodhje 38 km në juglindje të Nikosisë.

Mediat e huaja shkruajnë se tërmeti u ndje në të gjithë ishullin, por fatmirësisht nuk raportohet për dëme.

Epiqendra e tërmetit ishte 42 kilometra në lindje të Nicosia, pranë Larnaca.

Më shumë

spot_img
spot_img