Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Tërmet i fuqishëm në juglindje të Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë ditën e sotme pjesën juglindore të Shqipërisë.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ishte me magnitudë 3.6 ballë me epiqendër 9 kilometra në perëndim të Përrenjasit.

Lëkundje të forta janë ndjerë në kryeqytet, në të gjithë Elbasanin, Korçë dhe shumë qytete të tjera përreth.

Deri më tani nuk ka të dhënë për dëme të shkaktuara nga lëkundjet e forta 3.6 ballshe.

Më shumë

spot_img