Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Tërmet i fuqishëm në detin Jon

spot_img

Lajme të ngjashëm

0b24873234def13a531778b829d25ac5

Një tërmet me 4.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e djeshme në detin Jon në një thellësi 2 kilometra nën tokë.

Sipas të dhënave sizmiologjike, lëkundjet u ndjenë në ishullin e Zakynthos në Greqi, në Patra dhe në Athinë.

Nga tërmeti nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale. Kujtojmë se gjatë javëve të fundit ka pasur disa tërmete që kanë rënë me epiqendër në detin Jon.  

Më shumë

spot_img