Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

Tërmet i fuqishëm në detin Adriatik, lëkundjet ndjehen në Shqipëri dhe vendet e tjera të Ballkanit

Lajme të ngjashëm

Një tërmet prej 4.6 i shkallës rihter ka goditur sërish detin Adriatik.

Sipas informacioneve për mediat, tërmeti ishte me një thellësi prej 10 kilometër dhe është ndjerë në Itali, Kroaci, Mal të Zi, si dhe në Shqipëri.

Duke qenë se tërmeti e ka pasur epiqendrën në det, nuk ka pasur dëme të mëdha materiale në shtetet përreth.

Më shumë