Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 godet Kinën, raportohet për viktima

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.4 i shkallës Richter ka goditur Kinën ditën e sotme.

Mediat e huaja raportojnë për të paktën 1 viktimë deri më tani, ndërkohë që dëmet material janë të shumta.

Thellësia e goditjes ishte 10 kilometër, teksa lëkundjet janë ndjerë në disa qytete dhe kanë qenë shumë të forta.

Screenshot 2 31

Më shumë

spot_img
spot_img