Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.5 në Greqi, lëkundje të forta ndihen edhe në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6ffb062b05e3cc6dfe70ef3765a30676

Një tjetër tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë pasditen e sotme.

Sipas EMSC-së, tërmeti ishte me magnitudë 5.5 i shkallës Richter, me epiqendrën që ka qenë 26 kilometër në veriperëndim të Larisës.

Lëkundjet kanë qenë shumë të forta në Larisa të Greqisë, ndërkohë që janë ndjerë edhe në Tiranë dhe disa qytete të tjera të Shqipërisë.

Kujtojmë se Greqia gjatë 2 ditëve të fundit është goditur nga disa tërmete të fuqishëm, që kanë sjellë edhe shembjen e disa ndërtesave.

Screenshot_6_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img