Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

Tërmet i fuqishëm godet Haitin, 11 të vdekur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 11 persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një tërmet që goditi veriun e Haitit, orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësphet se tërmeti është regjistruar me magnitudës 5.9 dhe cilëoshet si një nga më të fuqishmit që goditi vendin e Karaibeve që nga lëkundja e madhe në vitin 2010.

Asokohe tërmeti 7.1 ballë la më shumë se një mijë viktima.

Më shumë


spot_img
spot_img