Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Tërmet i fuqishëm 7 ballë TRONDIT Filipinet, jepet alarmi për cunami

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

696ee7d7bf40adb5ea27b44ae26e2b55

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak më parë Filipinën.

Mediat e huaja bëjnë me dije se termeti me madhësi 7.0 i shkallës Rihter, ka goditur Pondaguitan.

Tërmetin është shënuar 208 km nga Pondaguitan. Sipas Shërbimit Gjeologjik, tërmeti kishte një thellësi fokale prej 122 km.

Nga goditja e fortë rrezikon dhe cunami. Nuk ka ende të dhëna për dëme materiale apo në njerëz.

Screenshot_18.png

Më shumë

spot_img
spot_img