Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tërmet i fuqishëm 7.3 ballë në Zelandën e Re, jepet ALARMI për CUNAMI: Ngjituni në zona të larta, largohuni menjëherë nga bregu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0adb6cf5044c525d79a4e42c723a5f42

Një tërmet i fortë i magnitudës 7.3 është regjistruar pak minuta më parë në brigjet e Zelandës së Re.

Tërmeti ka qenë në një thellësi prej 10 kilometrash dhe rreth 100 kilometra nga qyteti Gisborne.

Ekipi zelandez i Menaxhimit të emergjencave i ka dhënë alarmin për cunami, duke i bërë thirrje qytetarëve të evakuuohen menjëherë në zona me altitudë të lartë.

“Nëse ndjetë lëkundje të tërmetit të gjata dhe të forta, ju duhet të shkoni menjëherë në zona të larta, sa më në brendësi të tokës që të mundeni”, njofton Mbrojtja Civile e Zelandës së Re.

“Ky është një mesazh zyrtar, banorët nga CAPE RUNAWAY në TOLAGA BAY, të evakuuohen menjëherë nga zonat me rrezikshmëri për cunami”, thuhet në një njoftim të dytë.

sdfvgdfghhe4h.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img