Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë në oqean pranë Australisë, frikë për cunami

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

518a9e6ac707bc4689ad796a00b3ac2c

Një tërmet i fortë i magnitudës 7.2 ballë është  regjistruar pak minuta më parë në oqean, pranë Australisë.

 

Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka patur epiqendër 500 km nga New Caledonia, në një thellësi prej 2 km, dhe rreth 600 km nga Sidney.

Nuk ka raportime për dëme materiale në ishujt pranë qendrës, por ekziston frika për cunami.

Brenda dy orëve të fundit, po në të njëjtën zonë janë regjistruar edhe dy tërmete të tjera me magnitudë 6 ballë.

dgfrergew4gwerg.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img