Tërmet i fuqishëm 7.1 rihter dhe alarm për cunami

Publikuar tek: bota, më 16:40 07-07-2019 Tërmet i fuqishëm 7.1 rihter dhe alarm për cunami

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.1 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në detin Molucca pranë Indonezisë.

Agjencia Gjeofizike e Indonezisë ka lëshuar menjëherë alarmin për cunami. Epiqendra e tërmetit ishte 149 kilometra nga qyteti Bitung i Indonezisë dhe 735 kilometra nga Filipinet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulm në Afganistan, 12 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur
Dalja nga BE, Ministri britanik i Drejtësisë: Parlamenti nuk do të lejojë një BREXIT pa marrëveshje »
Article Logic
Execution time: 0.011089086532593
array(1) { ["section"]=> string(56) "termet-i-fuqishem-7-1-rihter-dhe-alarm-per-cunami-171425" }