Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Tërmet i fortë në Kretë, ja sa ishte magnituda

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

202ef1e54bb7bf4bf88f663530f46ab1

Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës Richter ka tronditur Kretën vetëm pak minuta më parë.

Epiqendra e tij u raportua 80 km nga Tympaki dhe 124 km nga Irakleio. Lëkundjet ishin në thellësi 10 kilometër dhe ka shkaktuar lëkundje të forta.

Mësohet se njerizit kanë dalë në rrugë të frikuar nga lëkundjet e forta të tërmetit.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale, ndërkohë që newsbomb do t’ju mbajë të informuar në vazhdim.

Screenshot_4.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img