Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Tërmet i fortë në juglindje të Shqipërisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

dc73083c6017b4c0e06a698481038367

Tre tërmete të forta kanë tronditur zonën në të dyja anët e kufirit mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Tërmeti i parë, 3.2 i shkallës rihter ka rënë rreth shtatë orë më parë dhe është pasuar nga një tjetër tërmet po në të njëjtën epiqendër prej 3.4 rihter.

Një tërmet i tretë është regjistruar vetëm një orë më parë, rreth 14 kilometra nga fshati grek Exochi, dhe 44 kilometra nga qyteti i Korçës.

Më shumë

spot_img