Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
49 %
3.1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

Tërmet i FORTË në ishullin e njohur grek, krijohen dallgë të mëdha në det

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet me magnitutë 4.6 të shkallës Rihter është regjistruar sot në jug të ishullit të njohur grek, Rodos.

Sipas Institutit Gjeodinamik, dridhja ishte me thellësi 63.3 kilometra dhe epiqendra e saj ishte në det, vetëm 24 km larg ishullit të Rodosit.

Sipas mediave greke, dridhjet janë ndjerë thuajse në të gjithë ishullin, ndërsa fatmirësisht, nuk ka të lënduar apo dëme materiale.

Banorët atje dhe turistët që e frekuentojnë masivisht çdo vit, janë frikësuar pak nga dallgët e mëdha që janë krijuar në det.

Më shumë


spot_img
spot_img