Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022


Tërmet i fortë në Greqi, ja sa ishte magnituda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia është zgjuar sot nga lëkundjet e forta të tërmetit.

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mëngjesin e së dielës në një zonë detare në lindje të Kretës.

Tërmeti ka pasur një thellësi fokale prej 8.3 km. Dhe duke u fokusuar në 24 kilometra në jug, në juglindje të Kassos, sipas të dhënave të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë që dy ditë më parë një tërmet i fortë me magnitudë 5.6 ballë goditi Bosnje Hercegovinën duke shkaktuar edhe një vitim.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img