Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tërmet i fortë me magnitudë 4.7 në Maqedoninë e Veriut, lëkundje të lehta ndihen edhe në Tiranë e qytete të tjera të Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0139d7008463c102cb37d8b0963a7707

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter ka goditur Maqedoninë e Veriut mbrëmjen e sotme.

Lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Tiranë, Peshkopi dhe disa qytete të tjera shqiptare, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar apo dëme material.

Epiqendra ishte 15 kilometër në jug-perëndim të Gostivarit, ndërsa thellësia e tërmetit ishte 2 kilometër.

Pas tërmetit të parë ka patur edhe një pasgoditje me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter.

Screenshot_2.png

Më shumë

spot_img
spot_img