Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Tërmet i fortë godet Turqinë, ja ku ishte epiqendra

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet i fortë me magnitudë 5 e shkallës Rihter ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë.

Sipas të dhënave paraprake nga Instituti Euro-mesdhetar lëkundjet janë ndjerë rreth orës 18.28. me orën lokale.

Screenshot 33 3

Epiqendra u raportua 90 kilometra në juglindje të Erzincan dhe 138 kilometra në jug të Dijarbakir, në Turqinë lindore.

Ndërkohë, deri më tani, nuk është raportuar asnjë viktimë ose person i lënduar.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img