Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Tërmet i fortë godet Italinë, ja sa ishte magnituda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditen e kësaj të enjte Italinë.

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në zonën e NNE of Sean Benedetto del Tronto.

Tërmeti ka pasur një thellësi fokale prej 10 km. Dhe duke u fokusuar në 23 kilometra në jug, nga Tronto dhe 76 km nga Percara.  Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img