Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Tërbohet deti nga moti i keq dhe pezullohet ardhja e trageteve, emigrantët nuk mbërrijnë dot në Shqipëri për festa (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Moti i keq ka kapluar vendin në ditët e fundit të vitit. Bregdeti i Jonit dhe Adriatikut është karakterizuar nga stuhi të forta dhe dallgë të mëdha.

Kësisoj është pezulluar lundrimi i trageteve nga vendet fqinje si Greqia dhe Italia. Ka shumë emigrantë që kanë prerë biletat për të festuar festat e fundvitit me të dashurit e tyre në Shqipëri, por të gjitha janë anuluar.

Siç shihet dhe nga pamjet e siguruara nga Newsbomb, deti duket i tërbuar dhe i rrezikshëm për mjetet që lundrojnë në këto kushte. 

Më herët Drejtoria Detare paralajmëroi mot të kleq me reshje dhe stuhi në bregdetin tonë, duke bërë apel për kujdes të shtuar të mjeteve lundruese dhe ekuipazhit.  


Më shumë