Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Tentuan të vrisinin Ines HAJRULLËN, Gjykata e Vlorës lë në burg 2 prej 4 të arrestuarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1174086b850c2e81eb3418799c4350dc

Gjykata e Vlorës la në burg dy të arrestuarit për atentatin e 10 majit ndaj Inez Hajrullës.

Trupa gjykuese vendosi masën ”arrest me burg” për Daut Elmazin dhe Albano Goxhajn, të cilët u arrestuan ditën e djeshme bashkë me Ardjan Ahmetin dhe Dejvison Serjanin.

Në 10 maj të këtij viti, këta 4 persona dyshohet se kanë qëlluar me armë me zjarri ndaj Ines Hajrullës, i cili ndodhej brenda në makinë. Hajrulla iu kundërpërgjigj zjarrit me zjarr duke arritur të shpëtonte.

Ai njihet si person me precedentë të rëndë penalë, ndërsa në 2017 humbi të dyja këmbët, teksa makinës së tij iu vendos një sasi tritoli prej 300 gramësh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img