Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Tentuan të trafikonin 33 kg drogë të ndarë në 31 pako drejt Greqisë, arrestohen dy shqiptarë në kufirin greko-shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy ngarkesa me drogë janë kapur pas mesnate në kufirin greko-shqiptar.

Burime për mediat bëjnë me dije se dy shtetas shqiptarë janë kapur në Kestrinti, Igumenicë duke transportuar me krahë dy çanta që përmbanin 31 pako me 33 kg 260 gram marihuanë.

Ndërsa, një person i tretë arriti të largohej me vrap duke u futur përsëri në tokën shqiptare.

Gjatë kontrollit të ushtruar dy të arrestuarëve iu sekuestrua edhe një thikë e llojit “flutur”.

Ndërkohë, në Kostur është ndaluar një mjet i cili drejtohej nga një 56-vjeçar me shtetësi greke.

Në brendësi të mjetit policia arriti të sekuestrojë 5 çanta që përmbanin 30 pako me 58 kg 800 gram marijuane.  56-vjeçarit iu sekuestrua celulari  dhe një kartë SIM.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img