Tentuan të shkojnë në SHBA, dy shqiptarë arrestohen në Guatemala

Publikuar tek: bota, më 21:04 26-11-2015 Tentuan të shkojnë në SHBA, dy shqiptarë arrestohen në Guatemala

Policia kufitare e Guatemalas ka arrestuar dy shtetas shqiptarë pasi u kapën me pasaporta false.

Sipas autoriteteve aeroportuale emrat e tyre mund të jenë Elvin Dokaj dhe Vukaj Ardi, pasi me pasaportat e tyre false janë paraqitur si shtetas grek me emrat Anethe Anestis dhe Emanul Emanouli. Dyshohet se ata ishin nisur drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës nëpërmjet Hondurasit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjethet e pemës 1400 vjeçare, atraksion turistik në tempullin budist (Foto)
Trump vendoset në qendër të kritikave pasi u tall me një gazetar me deformime trupore »
Article Logic
Execution time: 0.011239051818848
array(1) { ["section"]=> string(69) "tentuan-te-shkojne-ne-shba-dy-shqiptare-arrestohen-ne-guatemala-26361" }