Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tentuan të korruptonin policët duke i ofruar para, arrestohen 5 shoferë në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Tentuan të korruptonin policët duke i ofruar para, arrestohen 5

Pesë shoferë janë arrestuar nga policia gjatë 48 orëve të fundit. Arrestimet u bënë në flagrancë pasi 5 drejtuesit e mjeteve tentuan të korruptonin punonjësit e policisë me para.

Shoferët i kanë ofruar punonjësve të Policisë së Shtetit, ryshfet, pasi u kapën në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Njoftimi i Policisë Rrugore të Tiranës

Gjatë 48 orëve të fundit, janë arrestuar në flagrancë 5 drejtues mjetesh, konkretisht: A. K., 39 vjeç, G. H., 30 vjeç, B. C., 20 vjeç, E. C., 50 vjeç dhe E. D., 40 vjeç, për tentativa për të korruptuar punonjësit e Policisë Rrugore.Këta shtetas kanë tentuar t’iu ofrojnë punonjësve të Policisë së Shtetit, ryshfet, pasi u kapën në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Lufta kundër kësaj veprimtarie të kundërligjshme do të intensifikohet ndaj shkelësve dhe ndaj punonjësve të Policisë, në çdo rast që ata do të kapen duke kryer korrupsion pasiv.

Për të përmbushur këtë qëllim, ftojmë qytetarët dhe mediat që të denocojnë çdo rast të abuzimit të punonjësve të Policisë, me detyrën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese