Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Tentuan të korruptojnë gjykatësin, arrestohet avokati dhe laçiani i rrezikshëm (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

f1928bdd1d9cbe194ef2579169a63470

Policia ka arrestuar një avokat dhe një të dënuar, pasi tentuan të korruptojnë gjykatësin.

Bëhet fjalë për avokatin Sokol Gjini dhe të pandehurin Eriger Bushi lindur e banues ne Laç, të cilët tentuan të korruptojnë gjykatësin për të ndryshimin masën e sigurimit për Bushin.

Gjithashtu autoritetet kanë caktuar masën detyrim paraqitje për shetasin Llesh Bushi, i cili bashkëpunoi me dy të arrestuarit.

38-vjeçari Eriger Bushi është person me preçedentë të mëparshëm penale, i dënuar më parë për ‘armëmbajtje pa leje’, ‘plagosje’, ‘kundërshtim i punonjësve të policisë’, dhe i dyshuar për ‘vjedhje me dhunë’, ndërsa tani i është shtuar edhe vepra penale ‘korrupsion aktiv i gjyqtarit’.

Njoftimi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda:

Jane arrestuar shtetasit Sokol Gjini me detyre avokat dhe Eriger Bushi lindur e banues ne Lac, per vepren penale “korrupsion aktiv i gjyqtarit” neni 319 k. penal.

Per shtetasin Llesh Bushi eshte caktuar masa detyrim per t’u paraqitur ne policine gjyqesore.

Te arrestuarit kane kryer veprime me qellimin korruptimin e gjyqtareve per te mundesuar ndryshimin e mases se sigurimit per shtetasin Eriger Bushi.

Më shumë

spot_img