Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Tentuan të kalojnë kufirin të armatosur/ Policia greke arreston dy shqiptarë, u sekuestron një pistoletë dhe kanabis

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia greke, pasi tentuan të kalojnë kufirin të armatosur.

Mësohet se dy shqiptarët janë kapur në kufirin e gjelbër, pranë Kosturit dhe janë përkatësisht të moshave 21 dhe 44 vjeç.

Gjatë kontrollit fizik, policia i gjeti 21-vjeçarit 1 pistoletë, 8 fishekë në një mbajtëse prej lëkure, 2 krehra, 1 thikë dhe 5.8 gram cannabis. Ndërkohë 44-vjeçarit iu sekuestrua 16 gram cannabis sativa.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img