Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
61 %
1.5kmh
20 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Tentuan të arratiseshin, 19 të vdekur

Lajme të ngjashëm

1 gardian burgu dhe 18 të burgosur,  vdiçen në tentativën e këtyre të fundit për tu arratisur.

Ngjarja ndodhi në një burg në veri të qytetit brazilian Balemi. Të burgosurit u ndihmuan nga jashtë burgut, duke hedhur në erë një nga muret e tij, sipas BBC. Shërbimet e sigurisë thanë se shkëmbimet e zjarrit jashtë burgut Santa Izabel ishin njësoj si në një luftë.

Ndërkohë që autoritetet vazhdojnë hetimet për ngjarjen e rëndë.


Më shumë