Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
100 %
1kmh
75 %
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Tenton të futet në Gjermani, shqiptari e pëson keq, ajo që i gjejnë në pasaportë e “fundos”

spot_img

Lajme të ngjashëm

E pëson keq një shqiptar, i cili tentoi të futet në shtetin gjerman.

Policia gjermane e Rosenheimer ka shmangur hyrjen e një personi, i cili ishte pasagjer në autobusin që vinte nga Italia. Për shkak të parregullsive në pasaportën e tij u gjobit me 800 euro, shkruan presseportal.de.

“42 vjeçari kishte pasaportë të rregullt shqiptare, megjithatë brenda saj kishte dy vula (viza) tërësisht të falsifikuara greke. Kjo që ai të qëndronte më shumë se 90 ditë në hapësirat e zonës Shengen,” 

Përveç gjobës shqiptarit ju evitua hyrja në Gjermani dhe u kthye mbrapsht.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img