Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
78 %
1.5kmh
75 %
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
38 °
Mar
31 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Tentoi të vriste rojën në një klub nate në Gjermani, ekstradohet nga Rinasi 23-vjeçari (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c1f14ef86aef7c9ad17e26104d34040d

Ditën e sotme është ekstraduar për në Gjermani, 23-vjeçari Shkëlqim Kastrati.

Ky i fundit është kërkuar nga Gjermania prej 5 vitesh, pasi tentoi që të vriste një roje në një klub nate në këtë vend.

Njoftimi:

Kastrati, me pseudonimin Kimi ishte i shpallur në kërkim nga  Interpol Wiesbaden/Gjermani, pasi Gjykata e Villingen Schwenningen, me datë 15.12.2017, ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg”, për veprën penale “Vrasje me dashje”, e mbetur në tentativë.

Sipas dosjes hetimore, Shkëlqim Kastrati me origjinë nga Kosova, është implikuar në një ngjarje të rëndë në Gjermani, ku si pasojë e një konflikti me punonjësin e sigurisë së një klubi nate, e ka qëlluar këtë të fundit me pistoletë duke e dëmtuar rëndë. Fatmirësisht punonjësi i sigurisë ka mundur t’i shpëtojë sulmit me armë, për shkak se në trup mbante të veshur një jelek antiplumb.

Kastrati u arratis drejt Shqipërisë dhe u arrestua nga policia në maj të vitit 2019.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img