Hapësire reklamuese

Aktualitet

Tentoi të vriste gruan me sëpatë, arrestohet 39-vjeçari në Dibër

Shkruar nga Newsbomb
Tentoi të vriste gruan me sëpatë, arrestohet 39-vjeçari

Një 39 vjeçar nga Dibra ka rënë në pranga pasi ka tentuar të vriste bashkëshorten me sëpatë, për shkak se po shkonte në gjykatë për seancën e ndarjes. Kjo e fundit dispononte edhe një urdhër mbrojtje.

"Përndoqi bashkëshorten dhe një shtetas tjetër, dhe në një dyqan tentoi t’i godiste me sëpatë, ndërhyrja në kohë e shërbimeve të Policisë parandaloi përshkallëzimin e ngjarjes.

39-vjeçari, Xhevahir Likkola, gjatë kohës që tentoi të godiste një shtetas tjetër dhe bashkëshorten, e cila po shkonte në gjykatë për seancën e ndarjes, pasi dispononte dhe urdhër mbrojtjeje nga bashkëshorti, dëmtoi dhe pronën (dyqanin) e një shtetasi.

Ndërhyrja në kohë e Policisë bëri të mundur sekuestrimin e mjetit prerës (sëpatë), si dhe kapjen dhe arrestimin në flagrancë të 39-vjeçarit.

Shërbimet e Policisë kanë marrë informacion se në dyqanin e shtetasit U. M. po ndodhte një konflikt dhe një shtetas me një mjet prerës (sëpatë) po tentonte të godiste 2 shtetas të tjerë, menjëherë shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë, ku u bë i mundur parandalimi i përshkallizimit të mëtejshmëm të konfliktit," njofton policia.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese