Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Tentoi të vidhte bankën, 25 vjeçari i penduar në gjykatë: Kam dy fëmijë s’ kam para

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lushnjes ka dhënë masën ‘arrest me burg’ për Olcion Muçën i cili tentoi të vidhte një bankë tre ditë më parë.

 25-vjeçari tentoi të grabiste me armë një bankë të niveli të dytë në qytetin e Lushnjes.

Ai është shprehur i penduar në gjykatë për atë që ka bërë.

“Jam penduar isha në gjendje të rëndë psikologjike. S’ kam para, nuk me del rroga sepse kam dy fëmijë. Aplikova për banesë sociale dhe nuk më dhanë”, kështu është shprehur Muça para gjykatës.

 Ndërkohë që pak ditë më parë ai theksoi se gjykata i kishte refuzuar kërkesën për overdraft. Olcion Muça punonte si ushtar profesionist në repartin e Forcave të Armatosura në Poshnje. Ai është i martuar dhe ka dy fëmijë binjakë.

 

Më shumë

spot_img