Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Tentoi të udhëtojë nga Italia drejt Londrës me karta false, arrestohet 24-vjeçari shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane ndërkohë që tentoi të hipte në një avion që kishtë destinacion Londrën.

Sipas policisë italiane, 24-vjeçari Emiljan Demaj është kapur në aeroportin “Pio la Torre”  në Comiso me dokumenta false, ndërsa kishte prerë një biletë për në Londër. Shqiptari i’u ka paraqitur policëve një kartë identiteti, me të dhënat e një qytetari italian nga Katania i cili aktualisht ishte i dënuar. Ai ka hasur probleme me gjuhën dhe nuk i është përgjigjur disa pyetjeve duke u justifikuar me faktin se nuk i kishte dëgjuar.

Pas arrestimit Demaj është transferuar në burgun e Raguzës dhe rrezikon dënimin me dy deri në pesë vjet burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img