Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tentoi të trafikonte 613 kg drogë me gomone, me dy të tjerë, arrestohet 25 vjeçari kurbinas (EMRAT-VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c94ecb68edefea19f99f5e7d78988a6a

Bajram Zela, 25 vjeç, është arrestuar nga Policia pasi ishte shpallur në kërkim prej marsit të vitit të kaluar. Ky shtetas, bashkë me Safet Zelën dhe Roland Sulën, të dy të arrestuar, kanë tentuar të trafikojnë 613 kg drogë me gomone.

Sipas njoftimit, nga shërbimet e Policisë është organizuar dhe finalizuar operacioni policor “Godull “, si rezultat i të cilit u kap dhe u ndalua shtetasi:

Bajram Zela, 25 vjeç, banues fshatin Shperdhet, Kurbin.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në muajin mars 2020, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale ” Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Ky shtetas në bashkëpunim me shtetasit Safet Zela dhe Roland Sula (të cilët janë ndaluar gjatë operacionit “Godull”, ), në mars 2020, në fshatin Godull, Kurbin, kanë tentuar të trafikojnë me gomone, 613 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Video e operacionit 1 vit më parë:

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img