Hapësire reklamuese

Rajoni

Tentoi të përdhunonte një 28-vjeçare, arrestohet shqiptari në Greqi

Shkruar nga Newsbomb
Tentoi të përdhunonte një 28-vjeçare, arrestohet shqiptari

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohet se ka tentuar të përdhunojnë një vajzë 28-vjeçare nën kërcënimin e thikës.

Mediat greke raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Keratsini të Attikës, ku 30-vjeçari shqiptarë ka hyrë në banesën e 28-vjeçares rumune dhe nën kërcënimin  thikës ka tentuar ta përdhunojë.

Vajza ka rezistuar me gjithë forcën e saj, madje ka marrë edhe plagë në duar nga thika e shqiptarit. Në një moment madje ajo e ka kafshuar të riun shqiptar, i cili më pas është larguar nga banesa.

Më pas e reja ka denoncuar ngjarjen në polici. Shqiptari nuk është një emër i panjohur nga autoritetet greke pasi edhe më herët ka qenë i dënuar për të njëjtën vepër penale.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese