Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Tentoi të kalonte ilegalisht drejt Italisë, një i ri gjendet i mbytur në portin e Durrësit (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Portin e Durrësit, ku është mbytur një shtetas i huaj, rreth 20 vjeç.

Dyshohet se personi që është mbytur është nga Siria. Trupi i pajetë është gjetur nga policia kufitare në basenin ujor të portit.

Shtetasi sirian, identiteti i të cilit nuk dihet ende, ka tentuar të kalojë ilegalisht për në Itali.

I riu kishte në trup veshur vetëm rroba banjo, ndërsa sendet e tjera personale i kishte në çantë e shpinës. Ai ka humbur jetën në tentativë për t’u larguar në Itali përmes Portit të Durrësit.

Trupi i pajetë është dërguar për në morg. Policia ndodhet në vendnin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Këto pamje të trishta kujtojnë vitet e 1991, ku shqiptarët dyndeshin për t’u larguar për në Itali.

Screenshot 23 6

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img