Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Tentoi të kalonte 17 mijë paund të padeklaruara në Rinas, procedohet penalisht shqiptari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shërbimet e e Policisë Kufitare në Rinas kanë sekuestrohen 17 420 paund të padeklaruara.

Shuma e parave i përkiste shtetasit shqiptar me iniciale  D. H., i cili tentoi të kalonte kufirin me sasinë e parave të padeklaruara. Ndaj këtij shtetasi ka nisur procedimi për vepërn penale: “Mosdeklarimi në kufi i të hollave ose sendeve me vlerë”.

“Në hyrje të Republikës së Shqipërisë, në bazë të analizës së riskut, shërbimet e Policisë Kufitare kanë kaluar për kontroll më të imtësishëm në vijën e dytë, shtetasin D. H., të cilit i kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, 17 420 paund, të cilat ai nuk i kishte deklaruar. Në përfundim të veprimeve, materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqesore Tiranë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave ose sendeve me vlerë”, njofton Policia.

Më shumë
spot_img
spot_img