Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Tentoi të fusë drogë në qelitë e burgut në Korçë, arrestohet polici ‘shpërndarës’, kishte lëndë narkotike edhe në shtëpi (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një polic i burgut të Drenovës në Korçë është arrestuar, pasi është kapur në flagrancë duke tentuar të fusë drogë në qelitë e burgut.

Gjatë kontrollit fizik që iu bëhet punonjësve të burgut, efektivit Hakil Zere iu gjet drogë e fshehur në këpucë (2 qese kanabis) si dhe në pjesën intime të trupit (2 qese), një prej tyre me heroinë. Policit Hakil Zere i është gjetur edhe një sasi lënde narkotike gjatë kontrollit të banesës.

Duke qenë se efektivi posedonte lëndë narkotike edhe në banesë, mendohet se ua shiste atë të dënuarve në burgun e Drenovës.

Burime nga prokuroria bëjnë me dije polici është arrestuar me 21 prill  me akuzat e “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në institucionin e ekzekutimit të vendimeve me burgim”, te parashikuar nga neni 283/1 dhe 324/a/2 i Kodit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img