Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Tentativë për të kultivuar kanabis, policia procedon kryeplakun e fshatit dhe dy inspektorë (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Kuçovës ka proceduar penalisht kryetarin efshatit Mëndrakë, Shefqet Kuqi dhe specialistin e inspektori i Shërbimit Pyjor, Kujtim Behari dhe Yzedin Llangozi, për shpërdorim detyre.

Procedimi i tyre është bërë pasi është evidentuar dhe goditur një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kurse është duke vijuar puna për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

“Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kuçovë proceduan penalisht shtetasit: Sh. K., 62 vjeç, me detyrë kryetar i fshatit Mëndrakë, Kuçovë, K. B., 51 vjeç, me detyrë inspektor i Shërbimit Pyjor dhe Y. L ., 61 vjeç, me detyrë specialist i Shërbimit Pyjor, pasi dyshohen se kanë konsumuar elementët e veprës penale “Shpërdorim detyre”, njofton policia.

Specialistët e Komisariatit Policisë Kuçovë po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img