Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Tentativë për blerje vote me euro false në Kosovë, policia sekuestron paratë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8d0db4b1b18b93c28e00ef492ebd63b8

Në rrugën “Malishevë” të Gjilanit dhe në lagjen “Arbëria”, ka pasur tendenca për të blerë me para të falsifikuara.

Policia e Kosovës bën të ditur se në rastin e parë, një person ka njoftuar se në marketin e tij, dy të dyshuar të panjohur kanë blerë cigare në vlerë prej 15 euro të cilat i kanë paguar me një monedhë prej 100€ e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Monedha e dyshuar është konfiskuar, raporton gazeta “Sinjali”.

Ndërkohë, në rastin tjetër, gjatë së shtunës, një person njoftoi se në marketin e tij, dy të dyshuar të panjohur kanë blerë gjëra ushqimore të cilat i kanë paguar me një monedhë prej 100€ e cila dyshohet të jetë e falsifikuar. Edhe në këtë rast, monedha e dyshuar është konfiskuar.

Më shumë

spot_img
spot_img